Starosta chce platit odbornici na boj s opozicí

05. 02. 2017

Trvalo to rok, než se starosta otrkal a už začíná vystrkovat růžky. Začalo to razítkem a pokračuje bojem s opozicí, který má být placen z daní občanů. V úterý 7.2. se bude v radě schvalovat smlouva o poskytování služeb s mediální poradkyní, která bude přímo podřízena starostovi (příloha 1). V popisu práce bude mít mimo jiné doporučování, jak řešit lavinu negativních reakcí na konkrétní událost, nebo přípravu reakcí na různé články.

 

Starosta chce platit odbornici na boj s opozicí

 

V překladu to znamená, že když opozice vyjádří nesouhlas s postupem radnice, starosta zavolá zmíněné odbornici, která vypracuje postup, jak správně na kritiku reagovat. Vše bude placeno z vašich daní, konkrétně 500 Kč/hod. Navíc nám vadí i to, že na tyto služby nebylo vypsané řádné výběrové řízení, přestože konečný účet se může vyšplhat až na milion korun za dva roky. Článek vyšel v sobotu také v Hodonínském deníku.

 

Jako předseda kontrolního výboru jsem se rozhodl v první řadě napsat radním své vyjádření, ve kterém s daným postupem nesouhlasím (příloha 2). Zaměřil jsem se zejména na ekonomickou stránku schvalované smlouvy, kdy je pro nás nepřijatelné, aby byl boj s opozicí placen z daní všech občanů. Dále je podle vnitřního předpisu potřeba na služby, které přesáhnou hodnotu 50 000,-, vypsat výběrové řízení. Smlouva má být schvalována do konce roku 2018 a je téměř jisté, že služby tuto částku přesáhnou.

 

Dále jsem se ohradil proti politickému boji, který starosta chystá a v odpovědi na moje vyjádření přímo napsal, že potřebuje osobu, která bude na naše neustálé výpady reagovat (příloha 3). Poté v odpovědi zcela nesmyslně pouzkazuje na výběrové řízení na tiskovou mluvčí, které ale bylo zrušeno. Z tohoto důvodu si myslím, že starosta vůbec neví, co se na úřadě děje a opravdu by měl zvážit, jestli na tuto funkci stačí. Další posměšky na adresu Svobodných si můžete přečíst v příloze a sami posoudit, jestli je opravdu pan Lúčka osobou na svém místě. Pokud mu s touto odpovědí pomáhala ona "odbornice", rozhodně by si ji neměl najímat.

 

Příloha 1: Smlouva o poskytování služeb

Příloha 2: Vyjádření Buráň

Příloha 3: Reakce Starosta Lúčka