Mgr. Barbora Turek Lahová

Mgr. Barbora Turek Lahová
  • Novinářka
  • Bez politické příslušnosti
  • 30 let

Celý svůj život jsem žila hlavně v Hodoníně. Zde jsem se před třiceti lety narodila v místní porodnici. Tu dnes budete hledat marně, je třináct let zrušena. Prošla jsem si hodonínským základním i středním školstvím, včetně všech jejich kladů i záporů. Proto vím, co bych v něm chtěla změnit, a vylepšít. A nejen tam. Po vysokoškolských studiích jsem nastoupila jako mluvčí hodonínské radnice krycím názvem mluvčí městského úřadu. Znáte šplh po namaštěné tyči? Asi tak probíhá snaha tam cokoliv změnit nebo inovátorského prosadit. V těch samých letech jsem ale poznala i Svobodné a Piráty. Pokud bych si měla vsadit na někoho, kdo je tohoto schopný, byli by to právě oni. Trpí totiž něčím, co u politiků málokdy uvidíte - a ze své pozice bývalé mluvčí si dovoluji říct, že to umím trochu posoudit - rovnou páteří a nulovými vazbami na starou garnituru.  

Mou jasnou prioritou jsou opuštěná zvířata v útulku, který si představuji se zvýšeným komfortem a péčí. Stejně tak “zelená témata” jako je zalesňování, zavodňování a boj se suchem. Peněz a betonu se nenapijeme.

Hodonín se bohužel vyznačuje vysokou nezaměstnaností. Skupinou ohroženou chudobou bývají i rodiny s malými dětmi. Je potřeba vytvořit příznivé prostředí pro uplatnění rodičů na trhu práce, tedy delší provozní doby školek.

Pokud bych měla shrnout své osobní volební motto, tak: “Chci zdravý Hodonín. Bez mocichtivosti a trafik.”

 

Zobrazit další kandidáty