Mgr. Martin Kočí

Mgr. Martin Kočí
  • Překladatel
  • Bez politické příslušnosti
  • 52 let

Jsem rodák z Brna, do Hodonína jsem se přestěhoval před 27 lety a coby vystudovaný angličtinář jsem krátce po Sametové revoluci založil malou jazykovou školu. Z té se postupem času stala organizace vyučující každým rokem více než pětistovku studentů, produkující v průměru dva překaldy denně a vysílající tlumočníky na čtyři kontinenty. Kromě toho jsem také soudním tlumočníkem a překladatelem, otcem tří dětí a příležitostným muzikantem a příznivcem míčových sportů.

Na Hodoníně mám rád spoustu věcí, ale chybí mi zde hrdost, kterou můžeme vidět v Kyjově nebo ve Skalici. Většina místních na našem městě nenachází nic dobrého a je to škoda. Věřím, že změnit to může opravdu maličkost - je potřeba, aby si zastupitelé konečně uvědomili, jak velkou moc mají, a opustili zátěže z minulosti.  

Mám zcela jasnou představu, co budu jako zastupitel prosazovat: Navrácení 100% kontroly města nad vlastními firmami (Lázně, Tespra, Bytová správa ...). Vytváření klidových zón, kde by se mohli obyvatelé scházet a trávit čas. Podpora mládežnickému sportu a dalších činností (naopak minimalizace finanční podpory sportování dospělých). Jasné zadávání veřejných zakázek těm nejlepším, nikoli spřízněným. Budování obrazu Hodonína v očích návštěvníků jako přátelského a příjemného místa, kde má smysl strávit více než jeden den.

 

Zobrazit další kandidáty