Zámecké náměstí opět zpoplatněno

28. 01. 2016

V lednu proběhla médii zpráva, že je Zámecké náměstí opět zpoplatněno a lidé z toho byli vyděšeni. Báli se, že již jejich dohoda s městem o neplaceném parkování neplatí. Zrušením placeného parkování mělo město odlehčit lidem na náměstí Osvobození. Stala se ale pouze úřednická chyba a Zámecké náměstí bylo opět od placeného stání osvobozeno. Jenže pak přišla schůze Rady 19.1. a vše bylo zase jinak.

 

Zámecké náměstí opět zpoplatněno

 

Na pořad jednání se dostalo nařízení ohledně placeného stání v Hodoníně a rozvinula se na toto téma diskuze. Hlasování skončilo těsnou většinou PRO placené parkování na Zámeckém náměstí.

 

Rada tím dala jasný signál, že dohoda s lidmi na náměstí Osvobození již neplatí a auta, která nebudou chtít za parkování platit  tak budou parkovat před domy na náměstí Osvobození a parkoviště na Zámeckém náměstí bude opět téměř prázdné.

 

Placené parkoviště, na kterém se neparkuje, neplní svůj účel a je zbytečné!

 

Jako velmi nešťastný hodnotíme také výrok pana starosty, který řekl:

 

Nemůžeme mít ve městě parkovací zóny podle toho, jak si občané přejí nebo nepřejí.

 

Dal tím v podstatě najevo, co si myslí o občanech Hodonína a také o vzájemné dohodě, že parkování bude neplacené. Bez jakéhokoliv jednání s lidmi parkování opět zpoplatnili. Můžeme pouze doufat, že dohoda o rekonstrukci ulice Jánošíkové bude platit.

 

V tomto boji jednoznačně stojíme za lidmi z náměstí Osvobození a přilehlého okolí.