Workoutové hřiště pro Hodonín

08. 10. 2015

V posledních letech se v České republice objevil nový fenomén ve formě outdoorového posilování, tzv. workoutu. Tato aktivita láká stále větší množství převážně mladých lidí, kteří se společně schází, cvičí a vzájemně si pomáhají. Po celé České republice vznikají nová workoutová hřiště, která umožňují lidem zadarmo cvičit a zároveň pomáhají v prevenci užívání alkoholu a drog. Proč takové hřiště ještě není v Hodoníně?

 

Workoutové hřiště pro Hodonín

 

Tento styl cvičení u nás nejvíce propaguje skupina Seberevolta, která tvoří pozitivní komunitu snažící se inspirovat ke zdravému životnímu stylu a která klade důraz hlavně na hodnoty jako zodpovědnost, pokora, úcta, poctivost, spolupráce, přátelství a mnoho dalších.

 

Tato komunita již působí i v Hodoníně a okolí, přesto své plnohodnotné hřiště stále nemá. V roce 2014 bylo v Hodoníně uvedeno do provozu fitness hřiště na ulici Jižní, které stálo téměř 1,5 mil. Kč (úvodní obrázek). Financováno bylo s pomocí dotací a o jeho podobě tak bylo dopředu rozhodnuto. Připomínky cvičících tak nemohly být brány v potaz. Nároky na workoutové cvičení zdaleka nesplňuje a po roce používání již vykazuje v některých částech znaky poškození.

 

Hřiště, které bych si já přál pro mladé v Hodoníně vypadá zcela jinak, stojí nepoměrně méně peněz a troufám si říci, že uspokojí i nejnáročnější workoutové nadšence. Hlavně je toto hřiště certifikované pro různé soutěže ve workout disciplínách.

 

Zde přikládám několik fotografií workoutových hřišť po celé ČR. 

 

Karviná

 

 

Sezimovo Ústí

 

 

Polička

 

 

Praha

 

 

A takhle nějak by mohlo vypadat hřiště v Hodoníně

A jaká by byla cena takového hřiště? Zhruba 300 000,- Kč. V návrhu investic pro rok 2016 toto hřiště není a my v nejbližší době zahájíme jednání s vedením města o tom, zda by bylo možné výstavbu tohoto hřiště zahrnout do investic pro nejbližší léta. Pokud by byl zájem zástupců skupiny Seberevolta se na tomto jednání podílet, budeme jedině rádi a doufáme, že bude takové hřiště v Hodoníně brzy stát.