Uklidili jsme Hodonín

18. 04. 2016

Tedy alespoň jeho část. V sobotu 16.4.2016 jsme se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko. Akci Ukliďme Hodonín zorganizovala Strana svobodných občanů Hodonín společně s Českou pirátskou stranou Hodonín.

 

Uklidili jsme Hodonín

 

Akce se zúčastnilo 8 lidí. Ačkoliv se toto číslo zdá být malé, účast od minulého roku stoupla osminásobně. Navíc nasazení účastníků bylo tak vysoké, že každý pracoval minimálně za dva.

Nejdříve jsme se přesunuli k vodní ploše, která se nachází mezi vlakovým nádražím a obchodním centrem Cukrovar. Toto místo si úklid opravdu zasloužilo, vysbírali jsme zde velké množství odpadků nejen v okolí vodní plochy, ale i přímo z její hladiny, tedy alespoň tam, kde to bylo v našich možnostech.

Poté došlo k přesunu k obchodnímu centru Cukrovar, kde jsme uklízeli plochu mezi zastávkou MHD a plotem kolem železnice. Na stav tohoto prostoru nás upozorňovali lidé na Facebooku a byl opravdu tristní. Množství odpadu, který jsme zde vysbírali, překvapilo i nás samotné.

Celkově všichni dobrovolníci vysbírali kolem padesáti pytlů odpadu. Shodli jsme se na tom, že chceme v akcích tohoto druhu pokračovat. V dohledné době plánujeme tedy další úklid, tentokrát v Bažantnici.

Budu se těšit, že se k nám třeba připojí další a další lidé a děkuji všem, kteří se sobotní akce zúčastnili.