Svobodní se zapojili do boje za odebrané děti hodoňačky Evy Michalákové

12. 11. 2014

Dne 4. listopadu proběhla v Praze před Emauzským opatstvím a následně před norskou ambasádou demonstrace za podporu vrácení českých dětí zadržovaných v Norsku zpět do České republiky. Této demonstrace se účastnila i zastupitelka za Svobodné Terézia Išková.

Děti byly odebrány hodoňačce Evě Michalákové před třemi lety na základě falešného obvinění ze sexuálního zneužívání, které bylo později vyvráceno samotnou norskou policií. Děti však byly umístěny do norských rodin (oba synové do dvou různých rodin) a doposud nebyly své matce navráceny, přestože se prokázalo, že všechny obvinění, které nahlásily učitelky ve školce, kam děti chodily, jsou vymyšlené.

Paní Michaláková nevzdává svůj boj za vrácení svých dětí a podporu ji vyjádřili nejen desítky účastníků zmiňované demonstrace, ale také lidé na FB stránkách Česko, vraťme děti rodičům. Podrobnosti celé kauzy můžete sledovat na internetových stránkách http://www.kdejemojedite.cz/

Zároveň byl zřízen transparentní účet, kam můžete přispět, pokud chcete paní Michalákovou podpořit. Číslo účtu je následující: 2100689721/2010

Podle slov účastnice demonstrace Terézii Iškové je hlavní, aby medializace tohoto případu byla co nejvyšší, aby se případem (a dalšími případy, praxe se kterou se setkala paní Michaláková není v Norsku ojedinělá) konečně začali zabývat i představitelé naší vlády a tlačili na tu Norskou, aby okamžitě děti vrátili jejich matce.

,,Paní Michaláková smí děti vidět jen dvakrát ročně a to pod dohledem sociálních pracovnic, nemůže na ně mluvit česky a nemůže je obejmout. Tahle situace je frustrující nejen pro paní Michalákovou a její děti, ale i pro celou jejich rodinu. Věřím však, že se věci dají v blízké době do pohybu. Do případu se vložil přední český právník Pavel Hasenkopf a europoslanci Petr Mach za Svobodné a Tomáš Zdechovský za KDU-ČSL. Dále se sbírají podpisy pod petici za navrácení dětí. Ta se dá nalézt buď na internetových stránkách www.kdejemojedite.cz nebo ji můžete podepsat přímo v Hodoníně a to ve čtvrtek 13.11. od 9 do 11 hodin na světelné křižovatce“  upozorňuje zastupitelka Terézia Išková.

O další petiční akci vás budeme informovat.