Představení kandidátů pro komunální volby

25. 08. 2014

Strana Svobodných občanů kandiduje v Hodoníně poprvé, a proto bychom vám chtěli představit lídra a dvojku na kandidátní listině pro volby do zastupitelstva.

Jedničkou do zastupitelstva je sedmadvacetiletý pilot vrtulníku Ing. Petr Buráň a dvojkou čtyřiadvacetiletá právní asistentka a studentka práv Terézia Išková. Další kandidáti jsou potom s fotografií uvedeni zde.

Nyní tedy krátké představení našich prvních dvou kandidátů.

 

Ing. Petr Buráň, 27 let 

Narodil  jsem se v Hodoníně 11. ledna roku 1987, kde jsem také prožil většinu svého života. Po vystudování Základní školy u Červených domků v Hodoníně jsem odmaturoval na Střední odborné škole Ochrany osob a majetku v Brně. Poté jsem byl přijat na Univerzitu obrany v oboru letový provoz - pilot, kterou jsem ukončil v roce 2012 titulem Ing. V současné době studuji dálkově obor finance na Masarykově univerzitě v Brně. Živím se jako pilot a od roku 2010 létám s vrtulníkem Mi-24/35. Předtím jsem absolvoval ještě výcvik na vrtulníku Mi-2 a letounu Z-142C AF.

Mezi mé zájmy patří především aktuální dění a politika. Velmi rád, se učím novým věcem, je to pro mě vždy výzva. Jsem také vášnivý sportovec a mám rád všechny druhy sportů. Nejraději mám běh, plavání, tenis, horolezectví a street workout. Hrál jsem také na housle a učím se na kytaru. Jako malý jsem chvíli hrál v Cimbálové muzice Fialka, proto mám také velice rád moravskou kulturu a folklor.

Na podzim v roce 2013 jsme s kolegy založili okresní pobočku Svobodných a ihned jsme začali působit jak v Hodoníně, tak i v dalších obcích na hodonínsku. Vidět jste nás mohli např. před finančním úřadem v Hodoníně a při kontaktních kampaních ve volbách do Evropského parlamentu. Nyní má již Hodonín svoji vlastní pobočku, kterou vede moje kolegyně a dvojka na kandidátní listině Terézia Išková.

 

Terézia Išková, 24 let 

Jmenuji se Terézia Išková, je mi 24 let a narodila jsem se do československé rodiny. Od malička jsme žili v Hodoníně. Zde jsem také chodila na Základní školu U Červených domků, kde jsem byla na druhém stupni zařazena do výběrové matematické třídy.

Po celou dobu mé docházky na základní školu jsem navštěvovala Základní uměleckou školu, kde jsem se učila hru na klavír. Také jsem s nadšením chodila do kroužku první pomoci ve kterém jsem se každoročně zúčastňovala soutěží družstev. V roce 2002 jsem jako kapitánka společně s mým družstvem vyhrála první místo v celostátní soutěži Hlídek mladých zdravotníků, kam jsme se probojovali po okresním a krajském kole.

Po základní škole jsem nastoupila na Gymnázium Hodonín. Během tohoto studia jsem navštěvovala Pěvecký sbor gymnázia Hodonín, zúčastňovala se literárních soutěží a zapojovala se do kulturních akcí v našem městě, jako je např. divadelní festival Hoblík a Mumraj. Po gymnáziu jsem byla rok na jazykové škole, kde jsem studovala angličtinu a francouzštinu. V této době jsem také docházela do Domova pokojného stáří, kde jsem pracovala jako dobrovolnice.

Od roku 2010 studuji obor Právo a právní věda na Masarykově univerzitě, nyní jsem v pátém ročníku. Tento rok jsem začala na téže univerzitě studovat obor žurnalistika. Momentálně pracuji v advokátní kanceláři na pozici právní asistentka.

Členkou Strany svobodných občanů jsem od roku 2010. V roce 2013 jsme s kolegy založili pobočku Hodonínsko a ihned se zapojili do kampaně k volbám do Evropského parlamentu. Tento rok jsme kvůli narůstajícímu počtů členů založili samostatnou pobočku Hodonín, ve které jsem byla zvolena koordinátorkou.