Potřebuje město vlastnit hotel?

18. 09. 2014

Hotel Krystal je jedním z podnikatelských projektů města Hodonína. Tečou do něj miliony, ale málokdo z občanů jej skutečně využívá. Komu tedy slouží? Pojďme se na to blíže podívat.

Potřebuje město vlastnit hotel?

Kolik lidí z Hodonína někdy využilo ubytovacích, či jiných služeb hotelu Krystal? Každý občan Hodonína své ubytování má, a tak je tento hotel převážně pro návštěvníky města. V Hodoníně už jeden hotel je a vznikají další ubytovací zařízení pod správou soukromých osob, které se lépe dokáží starat o svůj majetek. Pokud ale něco vlastní město, nezáleží mu na tom, kolik peněz to bude stát. Nejsou to peníze zastupitelů, tak se o jejich použití hlasuje velmi snadno.

Všechny peníze, které město nalévá do hotelu, a že jich není málo, nepřináší lidem z Hodonína vůbec nic. Není důležité kolik peněz to spolkne, hlavně když se peníze někam kutálí. Nejlépe firmám, které ony drahé rekonstrukce a přístavby provádí. Uvedu zde několik investičních akcí v souvislosti s hotelem Krystal.

Výstavba kongresového sálu:         5 500 000,- Kč (rozpočet 2014,2015)
Rekonstrukce obvodového pláště: 4 705 100,- Kč (rozpočet 2014)

To jsou jen některé z posledních investičních akcí, a to jsem ještě neuvedl přístavbu nové restaurace, kde se výběrové řízení blíží ke konci. Představte si, kolik jiných věcí by se v Hodoníně dalo za ty peníze udělat.

Ke konci ještě pár poznámek z výroční zprávy Městské bytové správy, jakožto provozovatele hotelu. "Dochází ke zlepšování kontaktů s cestovními kancelářemi, které ovlivnily obsazenost hotelu. Služby hotelu jsou neustále rozšiřovány. Hosté mohou využít: infrasauny, fitnesscentra a stolních společenských her. Byla zrekonstruována restaurace a nově vybaveny další pokoje hotelu, zavedena digitalizace TV příjmu a bylo vybudováno nové parkoviště. V roce 2013 byla zahájena revitalizace objektu a dokončena má být v roce 2014. Financována je z prostředků města jako vlastníka nemovitosti. Za rok 2013 činila obsazenost hotelu  téměř 50%."

A já se ptám. Komu tím město slouží? Občanům Hodonína? Určitě ne.

Myslím si, že lidé by měli radši opravené chodníky a silnice. Nové silnice a jiné věci, které opravdu potřebují. Nedovolím, aby do hotelu přitekla další koruna navíc. Budu se zasazovat o to, aby provozovatel hotelu byl natolik schopný a dokázal provozovat hotel bez zatěžování městského rozpočtu. Jinak bude třeba hotel pronajmout nebo prodat někomu jinému.

Zdroje: www.hodonin.eu, www.bvbrumovice.cz (obrázek)