Nechá zastupitelstvo nenávratně zničit jednu z nejhezčích hodonínských lokalit?

30. 01. 2017

Cihlové budovy, zrekonstruované byty, ale i nové bytové a rodinné domy. Poměrně klidná lokalita nedaleko centra města. I tak by se dal popsat areál Velká kasárna. Mnoho hodonínských občanů si tam za nemalé peníze pořídilo byt. Některým z nich však chce zastupitelstvo nechat postavit pod okny výrobní halu.

 

Nechá zastupitelstvo nenávratně zničit jednu z nejhezčích hodonínských lokalit?

Zdroj: www.maps.google.com

Je to už skoro rok a půl, co zastupitelstvo města schválilo prodej městského pozemku v areálu Velká kasárna firmě Zlomek. Pozemek se prodával formou výběrového řízení, do kterého se přihlásili 3 firmy. Přestože firma Zlomek nabídla nejmenší sumu (cca o 2 milióny méně než uchazeč, který nabídl nejvíce) a nesplnila podmínku, že záměr musí být v souladu s územním plánem, zastupitelstvo rozhodlo, že pozemek získá právě tato firma. Více o prodeji jsme psali ZDE.

Díky změně územního plánu vyroste v obytné zóně výrobní hala

Parcela se nachází na volném prostranství vedle koupelnového studia Nezval, pod bytovým domem Jasánek. Na tomto místě chce firma Zlomek vystavět halu určenou k výrobě a skladování. V územním plánu je toto území definováno jako plocha smíšená obytná (stejně byla definována i v době prodeje). Podle územního plánu tu tedy firma žádnou halu nemůže stavět. Proto potřebuje, aby byla plocha změněna na plochu smíšenou výrobní. A právě o tom se bude rozhodovat na zítřejším zastupitelstvu.

My Svobodní jsme se od začátku stavěli proti prodeji a požadovali, aby byl pozemek prodán uchazeči, který nabídl nejvyšší cenu a splnil podmínku souladu s územním plánem. Bohužel, byli jsme přehlasování. Nyní požadujeme, aby zastupitelstvo změnu územního plánu neschválilo.

Hala zásadním způsobem ovlivní kvalitu života v dané lokalitě

Není přece možné, aby byly hodonínské průmyslové zóny poloprázdné a výroba se přesunula do obytné zóny. Takovýto nekoncepční přístup odmítáme. Není možné, aby zastupitelstvo dalo zelenou tomu, že lidem před okny vyroste výrobní hala a budou se zde prohánět kamiony. Nejenomže to zásadním způsobem ovlivní kvalitu života na daném místě a znehodnotí cenu nemovitostní, navíc se ještě místní lidé budou bát pouštět děti ven. Není také možné to, aby zastupitelstvo nechalo zničit jednu z nejhezčích lokalit Hodonína a snad jediné místo, kde se v Hodoníně dá pořídit nové bydlení.

V současné chvíli jsme také ve spojení s obyvateli bytového domu Jasánek, kteří dnes podali petici proti změně územního plánu. Věříme, že nakonec zvítězí zdravý rozum a že výroba zůstane tam, kde patří - mimo obytné území. Pokud vám také záleží na tom, aby uprostřed města nevyrostla výrobní hala, přijďte nás podpořit na zastupitelstvo 31. 1. v 15:30.