Mlýnková Išková: Lázně – skrytý potenciál

12. 03. 2018

Nad tím, že by měl být Hodonín lázeňské město, se většina lidí pousměje. Pravda, z bývalého průmyslového města se jen těžko udělá malebné lázeňské městečko. Avšak město by se mělo snažit z lázní vytěžit maximum.

 

Mlýnková Išková: Lázně – skrytý potenciál

 

Kdo má možnost strávit trošku více času v Lázních Hodonín, nemůže si nevšimnout, že to v tomto zařízení opravdu žije. Nejenže se v něm nachází spousta lázeňských hostů, o víkendu je sem navíc jezdí navštívit i jejich příbuzní. Je velká škoda, že většina z nich zůstane jen v areálu lázní a nevydá se do centra města.

Všichni zástupci Hodonína by se proto měli snažit o to, aby bylo centrum pro tyto návštěvníky atraktivní. Tím nemám namysli, že by mělo město podnikat ve službách a nabízet je turistům. Naopak. Toto by mělo nechat místním podnikatelům, kterým by mělo nastavit co nejlepší podmínky pro jejich podnikání. Většinou zcela stačí, když jim nehází klacky pod nohy a nechá je dělat svou práci. Z přílivu turistů budou těžit nejen místní podnikatelé, ale také hodonínští občané. Podnikatelé totiž budou stále více zlepšovat a rozvíjet své služby, které budou využívat i místní obyvatelé.

Věřím, že pokud budou mít lázeňští hosté důvody, proč navštívit centrum, moc rádi tak udělají a v konečném důsledku z toho budeme mít užitek i my Hodoňáci.