Hodonín vyhodil 331 tisíc do koše

24. 03. 2017

Představte si, že byste si ze svého účtu vybrali 331 000 korun a pak ty peníze spláchli do záchodu. Tak přesně to udělalo město Hodonín. Peníze, které sebralo svým občanům prostřednictvím daní, promrhalo bez jakéhokoli užitku.

 

Hodonín vyhodil 331 tisíc do koše

 

Už jsme několikrát informovali o tom, že se město chtělo finančně podílet na rekonstrukci tenisové haly, která není ve vlastnictví města nýbrž Atletického klubu. Rekonstrukce měla stát 24 miliónů korun. Z toho pět miliónů mělo zaplatit město. Zbytek se měl uhradit z dotace ministerstva školství, o kterou si žádal Atletický klub.

Jenomže k žádosti o dotaci musela být připojena i projektová dokumentace, na kterou neměl Atletický klub peníze. Proto ji nechalo vypracovat město. Projektová dokumentace stála město, hodonínské občany, 331 tisíc korun. Na projekt navíc nebylo vypsáno řádné výběrové řízení, ale byl osloven jen jeden konkrétní dodavatel, paní Ing. arch. Kubrická.

Dotace se neschválila

Ministerstvo školství však dotaci na tenisovou halu nepodpořilo. Z celé rekonstrukce tak sejde, protože Atletický klub na ni nemá peníze a město se zavázalo, že se bude finančně podílet jen v případě, že klub dostane dotaci. Tím pádem je projektová dokumentace k ničemu.

Celá hurá akce ohledně tenisové haly byla už od začátku špatně. Proč by mělo město investovat tak obrovské peníze do cizího majetku? Proč se projektová dokumentace začala řešit až pár týdnů před koncem podávání žádostí o dotace a s výmluvou na časovou tíseň byla oslovena jen jedna firma? Proč se uvolňují peníze v řádu stovek tisíců za projektové dokumentace na projekty, na kterých se zastupitelstvo předem nedohodlo?

Daně v České republice jsou zbytečně vysoké. Sami vidíte, že vámi vydělané a následně sebrané peníze jsou vyhazovány oknem. Nemyslíte si, že vy sami byste naložili s vašimi penězi efektivněji?