Další zneužití veřejných prostředků

03. 08. 2015

V sobotu 1.8.2015 vyšlo srpnové číslo Hodonínských listů. Mezi články o tom, co se ve městě děje, jste mohli na stránce 6 objevit reakci starostky Grauové na můj článek Stbácké praktiky na Hodonínské radnici.

Další zneužití veřejných prostředků

V článku paní starostka píše, že naše nevhodné politické hrátky a šíření pomluv (nevím o jaké pomluvy jde, to že tajné monitorování zaměstnanců proběhlo je fakt, ke kterému se přiznává i sama starostka) ubližuje všem lidem v Hodoníně a Hodonínu škodí a přitom sama zneužije veřejných peněz (tisk a roznos Hodonínským listů) a své moci (je členkou redakční rady Hodonínských listů) k vlastnímu politickému boji a obhajobě.

 

Já jsem umístila článek na facebookové stránky Svobodní Hodonín. Dosah tohoto článku (komu se na zdi objevil) byl 7075 lidí, reálně si ho přečetlo však jen 432 lidí. Paní starostka zneužila Hodonínské listy, které jsou roznášeny do každé schránky a tedy se dostanou ke všem 25000 obyvatelům. Já jsem umístila článek na internet, kde si ho mohl přečíst jen ten, kdo na něj klikl a kdo se opoziční názor sám aktivně zajímá, zato starostka Grauová vecpala svůj názor do všech domácností v Hodoníně. Ptám se tady, kdo hraje nevhodné politické hrátky?

 

Určitě mi bude argumentováno tím, že mohu do Hodonínských listů poslat taky svůj příspěvek. Toho však nevyužiji, protože si myslím, že v médiu jako jsou Hodonínské listy, které mají sloužit k informování občanů, nemá být prostor na vyjadřování osobních názorů zastupitelů.

My Svobodní zastupitelé v Hodoníně vynakládáme nemalé vlastní finanční prostředky na to, aby se naše názory dostal k občanům. Vydali jsme už 2 čísla, jedno předvolební, druhé v červnu, Svobodných novin, kde nás jen roznos stojí skoro 6000 Kč. Dále své články na facebookových stránkách sponzorujeme a platíme za jejich propagaci několik tisíc ročně. Paní starostka má také své webové stránky, kam však už od října 2010 nepřispívá, a přesto se nezdráhá využít Hodonínské listy k vlastní propagaci, která ji nestojí ani korunu.

Proto se dále ptám, ubližuji já Hodonínu článkem, který si sama zaplatím a o kterém ani lidé nezajímající se o politiku nevědí, nebo paní starostka tím, že celou kauzu dovleče před všechny občany a to ještě navíc za jejich peníze?

 

 

To že na webových stránkách města, které také slouží k informování občanů, umístí názor na můj článek soukromého subjektu, jakéhosi jednatele firmy se sídlem v Praze, který s vedením města nemá vůbec nic společného, považuji za vrchol zneužití veřejných médií.

Jak se zdá, naše opoziční názory neubližují nikomu jinému, než starostce samotné, která pohodlně naservíruje svůj názor za městské peníze před občany Hodonína. Pokud si myslí, že její výchovné pokusy (opět nám byla vmetena do obličeje naše nezkušenost) nás zastraší nebo zastaví, mýlí se, náš názor budeme prezentovat nadále.

 

Poznámka: Nejde o první zneužití prostředků města na vlastní propagaci paní starostky. Možná si vzpomínáte, že před volbami do zastupitelstva vám došla do schránky A4 brožura, kde se tehdejší vedení chválilo, co vše ve městě za uplynulé období vybudovalo. Starostka Grauová a místostarosta Salajka si do této propagační brožury, která přišla do všech schránek v Hodoníně bezprostředně před volbami do zastupitelstva, nezdráhali dát stejné portréty, jaké měli na propagačních materiálech hnutí ANO k volbám do zastupitelstva. Tato propagace paní starostky stála z městské kasy 182 229 Kč bez DPH.