Další protest před Norskou ambasádou

21. 11. 2014

Nedávno jsme vás informovali o boji hodoňačky Evy Michalákové za navrácení odebraných dětí zpět do její péče. Děkujeme všem, kteří přišli na světelnou křižovatku a podepsali se pod petici.

 

Další protest před Norskou ambasádou

 

V úterý 18.11. proběhla další demonstrace před norskou ambasádou. Tentokrát se jí účastnil i právník paní Michalákové Pavel Hasenkopf, europoslanec Petr Mach a poslankyně Jitka Chalánková, která téhož dne jednala s norskou velvyslankyní. Podle jejích slov měla z jednání dobrý pocit a vyjádřila optimistickou prognózu, že by celý případ mohl směřovat ke šťastnému konci.

 

Demonstrace se opět zúčastnila i hodonínská zastupitelka za Svobodné Terézia Išková: ,,čekala jsem, že přijde mnohem víc lidí, zřejmě je ale bohužel odradilo deštivé počasí. Naopak je moc dobře, že se dostavil i Pavel Hasekopf, paní Chalánková, pan Mach a hlavně, že přišla média. Dědeček dětí pan Pavelka říkal přímo do televize vzkaz svým vnukům. Bylo to moc smutné, ale je dobře, že má možnost jim i takto veřejně něco vzkázat. Nevíme, jak je celý případ dětem prezentován a v budoucnu bude určitě dobře když uvidí, že se jejich rodina za jejich návrat prala všemi možnými prostředky.“

 

V pondělí 24.11. od 11:00 do 13:00 a pak od 15:00 do 17:30 bude opět možné na světelné křižovatce v Hodoníně podepsat petici za navrácení dětí zpět své matce.