Buráň: Spolupráce s Piráty funguje skvěle

17. 05. 2018

Vytvořit fungující koalici a dát vale zaběhnutým pořádkům na hodonínské radnici se rozhodla dvě politická uskupení. Lídři kandidátek Svobodných a Pirátů podepsali koaliční smlouvu. Zavazují se v ní k transparentnímu řízení města, ale také nezvyšování rozpočtového schodku. Jednička kandidátky Svobodných, jednatřicetiletý armádní pilot a současný zastupitel Petr Buráň, se v minulosti zasazoval také za neprodávání veřejného majetku pod cenou nebo o zprůhlednění městských společností a jejich podnikání.

 

Buráň: Spolupráce s Piráty funguje skvěle

 

Někdo by vám mohl vytýkat, že liberální Piráti nejsou vhodným partnerem pro pravicové Svobodné…

 

To může platit ve vysoké politice. V komunální politice se tyto rozdíly smazávají a záleží na konkrétních lidech, jak chtějí pomáhat svému městu. My jsme si padli do noty a spolupráce funguje skvěle.

 

Jaké máte společné cíle?

 

Především chceme, aby byla radnice opět vnímaná jako místo, kde mohou lidé kdykoliv požádat o pomoc.

 

A v současnosti tak vnímaná není?

 

Já ten pocit rozhodně nemám. Občané se bojí na politiky obracet, protože s nimi mají špatné zkušenosti.

 

Na vás se lidé neobracejí?

 

Na mě a moji kolegyni Terézii Mlýnkovou Iškovou se lidé obracejí, když např. neuspějí u vedení. Vždy se snažíme ochotně pomoci a mockrát se nám to podařilo.

 

V čem ještě hodláte s Piráty lidem pomoci?

 

S Piráty máme např. vymyšlen projekt modernizace úřadu, aby se v něm návštěvníci i zaměstnanci cítili dobře. Dále chceme město více otevřít cestovnímu ruchu využitím Baťova kanálu a rozšířením ZOO.

 

Cestovní ruch se skloňuje na hodonínské radnici už roky, ale bez valných výsledků. Dokonce byl kvůli tomu založen dnes už na Hodonínsku zkrachovalý Region Slovácko. Jaký má vaše koalice plán situaci zlepšit?

 

Region Slovácko měl pouze propagovat Hodonínsko. My budeme podporovat konkrétní projekty, které zatraktivní cestovní ruch ve městě.

 

To zní jako velmi konkrétní plány…

 

Spolupracujeme už tři roky a máme opravdu hodně plánů, jak dělat věci lépe.